2. oktober 2019
Navn Gennemsnit.  
Magna Nørgaard 71,7  
Arne Nørgaard 65,6  
Børge libak Hansen 58,4 2. plads
Lindy Thomsen 62,9  
Jette Bæk 80,3  
Villy Pedersen 66,3  
Leni Vartoft 75,4  
Henning Vartoft 67,6  
Egon Korsbæk 62,9  
Tove jakobsen 71,3  
Kurt Jakobsen 58,2 1. plads
Per Niemann Sørensen 68,5  
Martin Holm 70,7  
Ejvind Larsen 8 kampe, snit =                   71,1  
Doris Christensen 8 kampe, snit =                 66,1  
John hove Sørensen 68,8  
Lillian Sørensen 85,7  
Inge Nielsen 8 kampe, snit =                  72,6  
Carsten Nielsen 8 kampe, snit =                   71,8  
Lena Nørlev    
Conny Jensen 93,4  
Arne Jensen 74,2  
Bent Henriksen 66,5  
Poul Erik Højer 73,3  
Jette Højer 78,7  
Birthe Thomsen 6 kampe, =                           66,8  
Claus Bo Christensen 3 kampe, snit =                       64  
Jette Jørgensen 84,8  
Bent Brander 7 kampe, snit =                   67,9  
Åse Henningsen 6 kampe, snit =                      85  
     
2. oktober 2019
Torsdag eftermiddag 2019 del 2.
Dato  2/5  9/5  16/5  23/5  30/5  6/6  13/6  20/6  27/6 i alt
Tove og Jørgen Lyngø 1 0 2 0 0 0 0 2 5
Gitte og Jens Christiansen 2 2 2 0 2 0 0 2 10
Ketty og Niels Ove Nielsen 2 2 2 2 2 2 2 2 16
Jens Grønbech og Mogens Sørensen 2 0 2 2 2 2 2 0 12
Hella og Kurt Sigen 0 0 2 2 2 2 2 0 10
Lissy og Preben Jensen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Birgit Høst og Mogens Christiansen 0 2 2 0 2 0 1 2 9
Karen Margrete Schade og Egon Korsbæk 1 2 0 2 0 0 1 2 8
Ulla og Lasse Andersen 0 0 0 0 0 2 0 0 2
dato  4/7  11/7  18/7  25/7  1/8  8/8  15/8  22/8  29/8
Tove og Jørgen Lyngø 1 0 2 0 0 0 0 2 5+5=   10
Gitte og Jens Christiansen 2 2 2 0 2 2 2 2 14+10= 24 2
Ketty og Niels Ove Nielsen 2 2 2 2 2 0 10+16= 26 1
Jens Grønbech og Mogens Sørensen 0 2 0 2 0 2 6+12=   18
Hella og Kurt Sigen 0 2 2 2 2 2 0 10+10= 20
Lissy og Preben Jensen 0 0 0 0 0 2 0 2+0=     2
Birgit Høst og Mogens Christiansen 0 2 2 0 2 0 2 2 10+9=   19
Karen Margrete Schade og Egon Korsbæk 1 0 0 2 0 0 0 0 3+8=     11
Ulla og Lasse Andersen 2 0 0 2 0 2 0 0 6+2=     8
Laveste score.
Mogens 56
Hole in one dato bane
Birgit  2/5 8
Jens Christiansen  2/5 15
Hella  2/5 15
Niels Ove  9/5 13
Egon  23/5 3
Tove  6/6 8
Lasse  13/6 13
Preben  13/6 5
Niels Ove  27/6 8
Karen Margrete  4/7 15
Erik (for Ketty)  11/7 15
Lasse  18/7 8
Hella  1/8 8
Karen Margrete  15/8 12
Birgit  29/8 15
Hella  15/8 3
Jens Christiansen  29/8 8
Erik (for Ketty)  29/8 8
2. oktober 2019
Mandag aften 2019. del 2.
Dato  29/4  6/5  13/5  20/5  27/5  3/6  10/6  17/6  24/6 i alt
Christa og Per Jensen 0 2 2 0 2 2 0 0 8
Birthe Thomsen og Claus Bo Christensen
Aase Klausholm og Ole Madsen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Grethe og Svend Aage Jensen 2 2 0 2 0 2 2 2 12
Kirsten Fonager og Åse Henningsen 0 2 0 2 2 0 0 0 6
Ole V. Larsen og Lindy Thomsen 2 2 0 2 2 2 2 2 14
Bitten Pedersen og Brita Olsen 0 2 2 0 2 0 2 2 10
Mette og Niels Andersen 2 2 2 0 0 2 0 2 10
Hanna og Erik Nielsen 2 0 2 2 2 0 2 0 10
Grethe Liebergren og Lisbeth Nielsen. 0 0 0 0 0 2 0 0 2
Dato  1/7  8/7  15/7  22/7  29/7  5/8  12/8  19/8  26/8
Christa og Per Jensen 0 2 2 0 2 1 0 0 7+8=     15
Birthe Thomsen og Claus Bo Christensen
Aase Klausholm og Ole Madsen 0 0 0 2 0 0 0 0 2+0=       2
Grethe og Svend Aage Jensen 2 2 2 2 0 2 2 2 14+12= 26 2
Kirsten Fonager og Ase Henningsen 0 2 0 2 2 2 1 1 10+6=   16
Ole V. Larsen og Lindy Thomsen 2 2 0 2 2 2 2 2 14+14= 28 1
Bitten Pedersen og Brita Olsen 0 0 0 0 0 2 2 0 4+10=   14
Mette og Niels Andersen 2 0 2 0 0 0 0 2 6+10=   16
Hanna og Erik Nielsen 2 2 2 2 2 0 1 2 13+10= 23 3
Grethe Liebergren og Lisbeth Nielsen 0 0 0 0 0 2 0 0 2+2=       4
Laveste score.
Erik 55
Hole in one dato bane
Christa  6/5 5
Grethe Liebergren  6/5 8
Grethe Liebergren  20/5 12
Erik  20/5 15
Ole V. Larsen  27/5 15
Christa  27/5 15
Bitten  3/6 15
Lindy  3/6 8
Svend Åge.  17/6 12
Lisbeth  24/6 15
Bitten  15/7 3
Åse  15/7 8
Grethe Liebergren  15/7 3
Bitten  29/7 7
Christa  29/7 8
Grethe Jensen  22/7 13
Åse  5/8 13
Ole V. Larsen  5/8 12
Lisbeth 12/8 7
Niels  12/8 8
Svend Åge.  19/8 8
Erik  19/8 8
Kirsten Fonager  19/8 10
20. august 2019

Brønderslev familie og firma idræt.

Naturgolf.

Afslutning og årsmøde 2019.

Lørdag den 5.-10.

Program.

Kl. 14.00         Klubmesterne  for  hold 2019. De bedste hold fra mandag og torsdag spiller en runde, der må        ikke bruges reserver. Ved uafgjort spilles igen hul 1 osv. Indtil der er et vinderhold.

Kl. 15.15         en runde naturgolf for interesserede

Kl. 17.00         årsmøde med følgende dagsorden

Valg af ordstyrer

Udvalgets orientering om året der gik

Indkomne forslag

Valg,    Kirsten og Lindy er på valg, modtager ikke genvalg.

Præmieoverrækkelse.

Eventuelt.

Forslag til behandling på mødet skal være udvalget i hænde senest, den 20. september.

Kl. ca 17.30 middag , kaffe og småkager

Pris pr. kuvert   130,00 kr.    Drikkevarer købes til rimelige priser.

Tilmelding senest den 20.- 9. – 2019. Til udvalget.

Egon Korsbæk.       kmsehk@gmail.com                  22933025

Kirsten Fonager.    kirstenjorn@gmail.com            51489020

Lindy Thomsen.     lindythomsen@mail.dk         23677167

Erik Nielsen.

 

Tilmeldingen til middagen er bindende.

Venlig Hilsen

Naturgolfudvalget.

TOP